Zahraniční vlakyKromě vlaků, které jezdí pouze na území České republiky, nabízí IDOS i jízdní řády a vlaková spojení vybraných mezinárodních vlaků, se kterými můžeme cestovat po Evropě. Můžeme si tak najít např. vlakové spojení do Německa atd.

IDOS vlaky v kombinaci s jinými dopravními prostředky

Mezi výhody IDOSu patří mimo jiné, to, že kromě jízdních řádů samotných vlaků si zde můžeme vyhledávat také kombinace různých dopravních prostředků. Pří výběru jízdního řádu si tak můžeme zvolit jednu ze tří kombinací – vlaky + autobusy nebo vlaky + autobusy + MHD v Praze, Brně a Ostravě a nebo vlaky + autobusy + všechna MHD v rámci ČR.

IDOS vlaky v rámci integrovaných dopravních systémů

Další možností vyhledávání vlaků, kterou nám IDOS nabízí, je vyhledávání v rámci vybraného integrovaného dopravního systému. Vybrat si zde můžeme celkem z pěti – Pražská integrovaná doprava, IDS Jihomoravského kraje, IDS Moravskoslezského kraje ODIS, IDS Libereckého kraje – IDOL a Dopravní svaz ZVON. Vybrat si konkrétní integrovaný dopravní systém můžeme po kliknutí na odkaz Vybrat jízdní řád.

Radar ČHMÚ snímající aktuální srážky nad ČR. Levné zájezdy do mnoha destinací.IDOS vlaky pro mobilní telefony

Kromě klasické internetové verze jízdních řádů můžeme  IDOS vlaky používat i ve svých mobilech. Pokud jsme majiteli chytrého mobilního telefonu (smartphonu), máme možnost stáhnout si do něj aplikaci, ve které najdeme stejné jízdní řády jako na internetu. Vybrat si můžeme z různých aplikací a to jak placených, tak bezplatných. Abychom však tyto aplikace mohli používat, budeme k tomu ve většině případů potřebovat připojení k internetu – ať už přes wi-fi nebo přes placený internet v mobilu. Aplikace jsou jinak k dispozici pro všechny tři nejvýznamnější mobilní platformy, tedy pro Android, iOs i Windows Phone.

Radar bouřky ČHMÚ snímá aktuální srážky nad ČR.

Nejlepší aplikace pro IDOS vlaky na mobilních telefonech

Jednou z nejlepších aplikací pro IDOS vlaky na mobilech je Pubtran. Oblíbená aplikace, jejímž tvůrcem je František Hejl, obsahuje data z IDOSu a stáhnout si ji můžeme zdarma na Google Play. Kromě samotného vyhledávání jsou v ní i další funkce, jako např. historie vyhledávání, sledování spojení, sdílení spojení esemeskou nebo e-mailem a mnoho dalších. Další možností je oficiální aplikace IDOSu Jízdní řády. I ta je ke stažení zdarma a najít si v ní můžeme kompletní spojení autobusy, vlaky i MHD po celém území ČR. Oproti Pubtranu obsahuje navíc zastávkové jízdní řády nebo jiné funkce. Třetí variantou jsou pak jízdní řády CG Transit. V těch můžeme vyhledávat i offline, ale nevýhodou je nutnost zakoupit si datové soubory s jízdními řády. Samotná aplikace je jinak zdarma.

IDOS vlaky pro Windows

Velká většina lidí, kteří používají IDOS vlaky, je používá klasicky přes webové stránky. Jízdní řády IDOS si ale můžeme do svého počítače i stáhnout – odkaz ke stažení najdeme hned na titulní stránce IDOSu pod tlačítkem Hledat. Tyto jízdní řády jsou určeny pro počítače s operačním systémem Windows a stáhnout si je můžeme na stránce http://www.chaps.cz/ke-stazeni-aktualizace-idos-win.asp.

IDOS autobusy jsou velice přesné a spolehlivé.

Tyto stránky nejsou oficiální webovou prezentací společnosti MAFRA a mají pouze informativní charakter.


Reklama:


Ubytování Beskydy

Horský hotel soláň v Beskydech nabízí špičkové ubytování a kuchyni.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!